A coach szó eredetileg magyar eredetű és a postakocsit jelentette. Egy olyan kocsit, ami biztonságos, megbízható szállítóeszközként működött.
Az USA- ban az 1800-as években az egyetemeken a segítőket, a tanulókat támogató mentorokat nevezték coachnak, majd a sport területére is beágyazódott a kifejezés, mint a sportolókat segítő, tanító személyt jelentve.Egy amerikai teniszedző(Tim Gallway) alkalmazta a belső tréning kifejezést előszőr (1975).

Mi az a coaching napjainkban?
A coaching az én olvasatomban a segítség szóval asszociál. Miért? Mert a képzett szakember, a coach és a kliense között kialakul egy láthatatlan híd, amely a coach irányított, strukturált kérdéseivel elvezeti a kliensét a kitűzött célja felé. A coach segíti a kliensét eljuttatni a vágyott célja felé úgy, hogy nem végez terápiát és nem ad tanácsot. A kliens pedig saját maga mondja ki a „megoldást” ezáltal a kimondott szó ereje képes segíteni őt a célja felé.
Összegezve tehát, a coaching egy professzionális segítő beszélgetés, strukturált kérdezés technikával. A coach és a kliens mellérendelt szerepben vannak egymással úgy, hogy közöttük egy interperszonális híd alakul ki a coaching folyamat során. Ennek a láthatatlan hídnak elég erősnek kell lennie ahhoz, hogy elbírja a közös munka során felbukkanó nehézségeket, terhet. A híd, mint szimbólum szerintem azt az utat is jelenti, amin a kliens eljut A pontból B pontba. A folyamat a jelenből a jövő felé halad és csak addig foglalkozik a múlttal, amíg a jelen feltárásához szükséges.
Elakadásainkkal, fel nem dolgozott lelki sebeinkkel és egyéb mentális problémáinkkal milyen segítőkhöz fordulhatunk még a coaching mellett?
Számtalan segítő terület ismeretes, a segítők minden esetben rendelkeznek azokkal a kompetenciákkal, amelyek segítségével fel tudják mérni, hogy a kliens problémája „hozzájuk tartozik-e” vagy javasolnak neki egy másik alternatívát, egy másik segítőt, akihez fordulhatnak.
Felsorolásszerűen megemlítenék segítő területeket a coachingon kívül:
- pszichológus
- grafológia
- kineziológia
- szupervízió
- családállítás
- pszcihodráma
- szomatodráma
- thétahealing
- mediáció
- meditáció
- légzésterápia