A coaching folyamata általban 5-8 alkalomból álló, 60-90 perces coaching ülésekből tevődik össze.
Az első alkalmat minden esetben megelőzi egy előzetes konzultáció, amikor a kliens és a coach bemutatkoznak egymásnak, ekkor mondja el a kliens, hogy mi az, ami foglalkoztatja, közben elegendő teret kap, hogy másról is tudjon beszélni. Ekkor már a coach érzelmeket tud megállapítani, olyan érzelmeket, amelyeket a kliens ki sem mondott.

Gyakran felmerülő coaching témák lehetnek:
- Időbeosztás
- Párkapcsolat
- Célok megfogalmazása
- Önismeret
- Kommunikáció
- Pályamódosítás
- Munka-magánélet közötti egyensúly
- Életmódváltás
- Életközépi válság
- Időbeosztás
- Hogyan tovább az aktív sport után
- Edzővel való kapcsolat
- Félelem a sport közben (igen!a sportoló is ember és vannak félelmei),
- Verseny közben romló teljesítmény, szemben az edzéseken kimagasló eredményekkel
- Motivációhiány
A közös munka, a coaching folyamata ezután kezdődik, azaz az előzetes „felmérés”, diagnózis megállapítása után határozzák meg az irányt, amerre szeretnének haladni.
A célok és az akcióterv irányába haladnak előre.
Fontos meghatározni, hogy mi a különbség az álmok, vágyak, célok és tervek között! Célokat kitűzni tervekkel együtt kell és a belső motiváció hiányában nem tud a kliens a célja felé mozdulni. Határidő nélkül pedig a cél érvényét veszített álom marad.
A coaching ülés alatt a coach olyan intervenciót, technikát alkalmaz, amely során a változás beindul és a kliens úgy érzi, máris közelebb került a céljához.
A coaching folyamata a lezárás szakasszal ér véget. Ekkor tekintünk vissza a kezdeti állapotra, összegezzük a történteket, értékelünk és visszajelzést adunk egymásnak.